neděle 13. listopadu 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Čtvrtá výhra v řadě! Berani se rozjeli k parádní jízdě, porazili Třebíč a vezou se na vítězné vlně

Hokejistům PSG Berani Zlín se druhý listopadový víkend náramně vydařil. Ze dvou předehrávaných zápasů na domácím ledě proti celkům z popředí ligové tabulky získali dvě výhry a maximální počet šesti bodů. V odpoledním nedělním zápase 20. kola Chance ligy 2022/23 porazili tým SK Horácká Slavia Třebíč 4:1 a připsali si čtvrtou výhru v řadě. Přitom druhý celek průběžné tabulky šel ve 14. minutě do vedení, ale Kubiš a spol. zásluhou využité přesilovky devět vteřin srovnali stav před první sirénou srovnali stav. Berani strhli vedení na svou stranu v 36. minutě a devět minut před koncem základní doby přidali třetí gól. Hosté se v závěru snažili o zkorigování nepříznivého stavu, ale zlínští hokejisté zpečetili další tříbodové vítězství gólem do prázdné brány při power-play soupeře. Branky zaznamenali Tomáš Pospíšil, Darek Hejcman, Jakub Illéš a Daniel Gazda. První zápas ve žlutomodrém dresu odehrál Matěj Zabloudil, který přišel na měsíční hostování a poprvé nastoupil v Chance lize junior Jakub Čechmánek. Zlín poskočil v tabulce již na páté místo se ziskem 31 bodů a v dalším kole hraje ve středu 16. listopadu na ledě Litoměřic.

4:1
(1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. min T. Pospíšil (Honejsek, Gazda), 36. Hejcman (T. Pospíšil, Zabloudil), 51. Illéš (Kubiš), 60. Gazda (Suhrada, Köhler) - 14. D. Michálek (Holec, Ferda). Rozhodčí: Pilný, Šudoma - Zídek, Kleprlík. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 136. Střely na branku: 31:23. Zblokované střely: 8:13. Bloky: 12:8. Vhazování: 24/48 (50 %) - 24/48 (50 %). Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Berani Zlín: Huf - Gazda, Suhrada, M. Zbořil, Talafa, Bartko, Riedl - Chludil, Honejsek, P. Sedláček - Illéš, D. Kindl, Kubiš (C) - T. Pospíšil, Hejcman, Köhler (A) - Luža, J. Čechmánek, Zabloudil. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Horák.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel - Tureček, Bořuta, Hunkes, L. Forman, J. Stehlík, Poizl, Furch - Psota, Bittner (C), Dočekal (A) - M. Novák, Vodný, Holec - Ferda (A), D. Michálek, Krliš - E. Meluzín, Šilhavý, M. Svoboda. Trenéři: Pokorný, Barvíř.

Zlínští hokejisté nastoupili za necelých 48 hodin na domácím ledě k dalšímu souboji s týmem z popředí ligové tabulky. Berani hráli hned ve 4. minutě úvodní přesilovou hru po faulu Psoty a před hostujícím gólmanem Jekelem si vytvořili tlak, jenže Sedláček a Zbořil v koncovce nebyli úspěšní. Horácká Slavia se představila v úvodní třetině v lepším světle než v pátečním souboji na zlínském ledě přerovští Zubři. V 10. minutě se protlačili před zlínského brankáře Hufa hbití Dočekal s Turečkem, ale skóre na ukazateli stavu se změnilo až ve 14. minutě. Třebíč se ujala vedení po zaváhání ve zlínské defenzivě, před Hufa se natlačil po nahrávce od Holce šikovný Michálek a zblízka přesně zakončil - 0:1. Hosté měli více ze hry, na Hufa pálili Bořuta, Bittner a ve slibné příležitosti se zamotal kotouč pod nohami Dočekalovi. Zlínští se dostali zpět do zápasu ještě před první sirénou a za pouhých sedm vteřin využili početní výhodu. Jedovatou střelu Honejska vyrazil Jekel a odražený kotouč usměrnil do sítě Pospíšil, který si připsal premiérovou trefu v sezoně - 1:1.

Berani hráli na začátku druhé třetiny další přesilovku, nicméně úspěšní na rozdíl od té předchozí nebyli. Jekel se ocitl v plném ohni střel, pokusy obránců Bartka, Talafy, Gazdy a forvarda Kindla vedoucím gólem neskončily. Ve 25. minutě projel zlínskou obranou Dočekal, naštěstí Huf jeho bekhendový blafák vystihl a při zakončení Meluzína z předbrankového prostoru měli domácí i velký kus štěstí. Horácká Slavia dostala v polovině utkání příležitost zahrát si poprvé v duelu přesilovou hru. Za katr zamířil Talafa, ale Třebíč domácí svatyni vážněji neohrozila, Naopak Zlínští se dostali v oslabení do rychlého brejku, Hejcman vzal odpovědnost na sebe, ale mířil vedle. Horácká Slavia odmítla ve 35. minutě velkou příležitostí jít zpátky do vedení, Michálek nedal a z protiútoku Berani skórovali. Opět platilo známé pořekadlo nedáš - dostaneš. Z rychlého přečíslení tři na dva se tentokrát nemýlil v 36. minutě Hejcman, když Jekela prostřelil umístěnou střelou po ledě mezi betony - 2:1. Těsný náskok pro žlutomodré barvy vydržel do druhé sirény.

Třetí třetina vyzněla ve prospěch Beranů. Třebíč si příliš šancí nevytvořila a nedokázala stáhnou náskok domácího týmu. Ti přidali v 50, minutě třetí gól, za brankou nádherně oklamal hostujícího obránce kapitán Kubiš a po jeho přihrávce skóroval Illéš - 3:1. Slavia se nemohla dostat do útočného pásma a v koncovce byla neškodná. Hosté sáhli tři minuty před koncem základní hrací doby ke hře bez brankáře. Snížení měl při power-play na holi Vodný, ale ke střele do odkryté brány se vůbec nedostal. Zlín vzápětí přidal po vyhraném buly čtvrtý zásah, od zadního mantinelu poslal Gazda nádhernou žabku přes celé kluziště do opuštěné klece - 4:1.

Nejlepší hráči: Tomáš Pospíšil - David Michálek.

Nejlepší tři hráči PSG Berani Zlín podle www.beranizlin.cz: Tomáš Pospíšil, Jakub Illéš, Darek Hejcman.

Juraj Jurík (1. asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Zápas byl hodně bojovný, svázaný taktikou a pro diváky nepříliš pohledný. Pro nás je důležité, že jsme duel zvládli a bereme tři body. V první třetině jsme neměli vydařený úvod a pomohl nám gól z přesilovky. Od druhé třetiny náš výkon stoupal a poté gradoval. Bojovným výkonem a dobrou taktikou a výborným výkonem brankáře Daniela Hufa jsme uhráli vítězství. Štěstí se přiklonilo ve 36. minutě na naši stranu, soupeř šanci neproměnil, zatímco naše přečíslení skončilo gólem."

Kamil Pokorný (hlavní trenér SK Horácká Slavia Třebíč): "První třetinu jsme odehráli velmi slušně a byli jsme za to odměněni brankou na 1:0. Bohužel v závěru první dvacetiminutovky jsme šli do oslabení a pár vteřin před první sirénou domácí vyrovnali. Prvních deset minut ve druhé třetině jsme dál hráli velmi dobře, měli jsme dva samostatné úniky, ze kterých jsme ale nedokázali dát gól. Naopak po druhém jsme z protiútoku inkasovali laciný gól na 1:2. Potvrdilo se známé pravidlo nedáš, dostaneš. Poté jsme se trochu vytratili, domácí dobře bránili a z jedné z akcí dokázali skórovat na 3:1. Nehráli jsme špatně, ale dnešní zápas byl o efektivitě."