Berani přejeli před reprezentační pauzou Indiány čtyřmi góly

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v zápase 43. kola Tipsport extraligy 2019/2020 nad týmem HC Škoda Plzeň 4:0 a po sérii předchozích tří porážek se opět radovali z výhry. Berani položili základ k cennému úspěchu nad druhým celkem tabulky již v první třetině zásluhou dvou branek. Třetí zásah přidali ve 24. minutě a po bezchybném výkonu brankáře Libora Kašíka dokráčeli k přesvědčivé výhře. Tu zpečetili ve třetím dějství ještě čtvrtým gólem. Branky zaznamenali čerstvý otec Antonín Honejsek 2, Jan Dufek a Pavel Sedláček. V extralize nyní následuje více než týdenní reprezentační přestávka, poté hraje Zlín ve středu 12. února v televizním utkání na ledě Kladna.
43.kolo, ne 2.2.2020, ZS Luďka Čajky, Zlín
Zlín
Plzeň
4:0
(2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. min Dufek (Claireaux), 16. Honejsek (Kubiš), 24. P. Sedláček (Herman, Gazda), 44. Honejsek (Claireaux, Ferenc). Rozhodčí: Jeřábek, Kubičík - Rampír, Axman. Vyloučení: 4:3. Využití: bez. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 706. Střely na branku: 20:32. Zblokované střely: 13:14. Hity: 10:15. Vhazování: 34:30. Průběh utkání: 4:0.

Kašík - D. Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Freibergs, M. Novotný, Řezníček, Buchta - J. Ondráček, Fořt, Köhler - Fryšara, Honejsek, Okál - Dufek, Claireaux, Herman - Gazda, P, Sedláček, Kubiš (A). Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Frodl - Čerešňák, Pulpán (A), Kaňák, Jánošík, Vráblík, Jank - Gulaš (C), Mertl (A), P. Zdráhal - Pour, Kodýtek, Kantner - Rob, Kolda, V. Němec - Heřman, Vracovský. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík, Pejchar.

Podrobnou textovou on-line reportáž z utkání najdete na tomto odkazu: https://www.onlajny.com/match/index/date/2020-02-02/id/270063

Nejlepší hráči utkání: Libor Kašík - Dominik Frodl.

Nejlepší tři hráči podle www.hokej.zlin.cz: Antonín Honejsek, Libor Kašík, Jan Dufek.

Ohlasy trenérů

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Rozhodujícím faktorem zápasu byl brankář Libor Kašík, Plzeň měla hodně šancí, zatímco my hodně štěstí. Musím pochválit celý tým, herní projev a obraz hry byl zcela odlišný než při nevydařených zápasech ve Vítkovicích nebo Olomouci. Skvělý výkon předvedl gólman a přišla skvělá divácká návštěva. Zkrátka všechno se nám na domácí zápas sešlo. Jsme spokojeni s tím, že do přestávky jdeme s výhrou. Zdeněk Okál naštěstí nemá v obličeji žádnou zlomeninu, doktoři ránu zašili a během přestávky se dá zdravotně do pořádku."

Jiří Hanzlík (asistent trenéra HC Škoda Plzeň): "Nebyli jsme horším týmem na ledě, ale Zlín byl efektivní a využil své šance. Průběh zápasů hrál do karet domácímu celku, vedli 2:0 po našich chybách. Na začátku druhé třetiny přidali třetí gól a poté jsme už těžko mohli obrátit nepříznivý vývoj zápasu. Viděl jsem dnes na ledě jinou Plzeň než v předchozích nevydařených venkovních zápasech. Kluci měli snahu se zápasem něco udělat, chtěli se porvat o výsledek na rozdíl od předchozích zápasů."

Fotogalerie

×
Dnes v 17:00 | Muži
PSG Berani Zlín
Bílí Tygři Liberec