úterý 22. prosince 2015 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Berani možnost poskočit do první desítky nevyužili, v Třinci padli 1:3

První utkání po reprezentační pauze zlínští extraligoví hokejisté sehráli na půdě vicemistra z Třince. Do branky se postavil Tomáš Štůrala, se svým týmem ale padl 1:3. Na trefu domácího Žejdla ještě odpověděl Cibák, poté ale dal ve 44. minutě vítězný gól Dravecký, načež tříbodový zisk pro nového kouče Ocelářů Jiřího Dopitu pečetil Polanský. Berani v případě výhry měli možnost svého dnešního soupeře přeskočit v tabulce a posunout se do první desítky, leč nestalo se tak ani přes podporu zhruba 250 žlutě oděných fandů. Další zápas parta okolo Ondřeje Veselého sehraje na Štěpána na domácím ledě s Mladou Boleslaví, úvodní buly je naplánováno na 17 hodin.

3:1
(1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Žejdl (Irgl, Linhart), 44. Dravecký (Žejdl), 59. Polanský (J. Sýkora, M. Doudera) – 33. Cibák. Rozhodčí: Hradil, Hrubý - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: Bez. Diváci: 5 200 (vyprodáno). Střely na branku: 37:30. Zblokované střely: 21:6. Hity: 14:11. Vhazování: 39:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

HC Oceláři Třinec: Hrubec - Nosek, Linhart, Roth, Galvas, Slovák, Hrabal, M. Doudera - Irgl, Žejdl, Dravecký - Hossa, Polanský, J. Sýkora - Rákos, Plíhal, Adamský - Tybor, Kopecký, Matuš - Rufer. Trenéři: Dopita, Mucha.

Berani Zlín: Štůrala - Kotvan, Marušák, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Šťastný, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, Cibák, T. Sýkora. Trenéři Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Hned po úvodním buly mohl domácí zaskočit Bukarts, jeho samostatnou akci ale zastavil svým zásahem brankář Hrubec. Dále byla hra zajímavá až v osmé minutě, kdy hráli Oceláři přesilovou hru. Tu sehráli výborně, zlínské obraně kompletně zamotali hlavu a vše zakončil střelou k tyči Lukáš Žejdl - 1:0. Následně zahrozila třinecká posila Ján Sýkora, avšak jeho akce skončila za Štůralovou brankou. Ještě před pauzou byl v dobré střelecké pozici Maruna, jenomže volil ještě nahrávku na Bukartse, která už byla navíc.

Druhé dějství začali aktivněji Berani a vytvářeli si gólové šance. Například teči Čachotského scházel k vyrovnání kousek, proti střele Ondráčka při přečíslení se dobře přesunul domácí muž v masce. Když to nejde složitě, půjde to jednoduše. Tímto heslem se ve 33. minutě řídil Martin Cibák, jehož nahození od mantinelu trestuhodně propadlo Hrubcovi až do sítě. A když na druhé straně dělovkou z kruhu neuspěl Irgl, byl stav před poslední periodou nerozhodný 1:1.

Úvod třetí části pro žlutomodré zrovna šťastný nebyl. Při vyloučení Cibáka ještě na tutovku Tybora zareagoval Štůrala, proti ráně z první Vladimíra Draveckého už ale zasáhnout nedokázal - 2:1. Třinec si své vedení pečlivě hlídal, do šancí se Berani dostávali málo kdy. Tu největší měl pět minut před koncem kapitán Veselý, jenž po kličce do protipohybu Hrubce měl před sebou poloprázdnou branku, gólman Ocelářů se však vyznamenal. Ačkoli měl Třinec v utkání pouze čtyři přesilové hry, dvě z nich dokázal využít. A třetí gól padl jen tři sekundy po vypršení trestu, kdy minutu před koncem zhatil plány na závěrečný boj o srovnání pohotovou dorážkou Jiří Polanský. Tím tak stanovil konečné skóre jinak vyrovnaného duelu na 3:1.

Nejlepší hráči utkání: Lukáš Žejdl - Tomáš Čachotský.

Jiří Dopita (trenér HC Oceláři Třinec): "Bylo to vyrovnané utkání. Šlo vidět, o co jde, že mezi oběma týmy je malý bodový rozdíl. My jsme využili oproti od soupeře přesilovky. Možná, že opticky jsme byli chvilkami lepší, ale žádná drtivá převaha tam nebyla."

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodly početní výhody. V Třinci jsou zkušení hráči, kteří je umí hrát, sehráli je fakt dobře, i když z naší strany tam bylo víc chyb, než jsme čekali. Připravovali jsme se na to, ale bohužel jsme ty chyby udělali."