neděle 25. října 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani porazili v nájezdech mistra a vyhráli doma na šestý pokus

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 14. kola Tipsport extraligy nad týmem Verva Litvínov 3:2 po samostatných nájezdech. Berani zvítězili poprvé v letošní sezoně na domácí ledě a zároveň dosáhli na 1000. výhru v nejvyšší soutěži! Zlín šel ve vyrovnaném utkání posledních mistrů do vedení již ve 3. minutě, ale Severočeši do první sirény otočili vedení na svou stranu. Vlachův soubor srovnal ve 33. minutě a dramatická bitva nakonec došla až do samostatných nájezdů. Hokejisté PSG se radovali v penaltovém rozstřelu poprvé v sezoně, když hostující nájezdníky vychytal brankář Libor Kašík. Litvínov nevyhrál ve Zlíně již jedenáctý zápas v řadě, naposledy se radoval z vítězství v Baťově městě v lednu 2010! Branky zaznamenali Pavel Kubiš, Jiří Ondráček a rozhodující nájezd proměnil Filip Čech. Tým PSG Zlín hraje v úterý 27. října na vlastním ledě dohrávku s Olomoucí.

14. kolo / neděle 25. 10. 2015 / 15:30
Berani Zlín Zlín - HC VERVA Litvínov Litvínov
3:2sn
(1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. min Kubiš, 33. Ondráček (Roman Vlach, Marušák), rozhodující nájezd F. Čech - 6. Smolka (Gerhát, Kubát), 19. Frolo (V. Hübl, Lukeš). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Jindra, Zíka. Vyloučení:: 5:7. Využití: bez. Diváci: 4 380. Střely na branku: 20:21. Zblokované střely: 3:8. Hity: 15:10. Vhazování: 27:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 3:2.

Berani Zlín: Kašík - Kotvan, O. Horák, Matějíček, Žižka, Marušák, Řezníček - Čachotský, Cibák, Kubiš - Okál, P. Holík, Říčka - D. Šťastný, Roman Vlach, O. Veselý - Ondráček, Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC VERVA Litvínov: Janus - Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, Frolo, Gula, T. Pavelka, Z. Sklenička - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Jurčík, Piroš, M. Hořava - Kučera, Smolka, Gerhát. Trenéři: Rulík, Weissmann.

Samostatné nájezdy: I. série Kubiš -, V. Hübl -, II. série: F. Čech +, Lukeš -, III. série: Čachotský +.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Pavel Kubiš - Jaroslav Janus.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Hrálo se vyrovnané, bojovné utkání, které dospělo až do penalt, kde jsme byli šťastnější. Hráli jsme o bonusový bod, který jsme už třikrát prohráli. Počtvrté to vyšlo a jsme za to velmi rádi."

Radim Rulík (hlavní trenér HC Verva Litvínov): "Bylo to vyrovnané a bojovné utkání z obou stran. Brzy jsme dostali první gól, když jsme po naší chybě soupeři nahráli. Ve druhé třetině jsme inkasovali po situaci, kterou jsme očekávali. Věděli jsme, že Zlín dává přihrávky za střídající hráče a stejně jsme v tom udělali chybu. Abychom bodovali, bylo důležité nedostat v oslabení gól, což se nám nakonec podařilo. Zlín doma vždycky v přesilovkách dokázal otáčet zápasy a to byl klíč k tomu, abychom neprohráli v základní hrací době. V prodloužení jsme měli přesilovku čtyři na tři my i soupeř, ale nikdo ji neproměnil. Nakonec rozhodly nájezdy."