pondělí 26. listopadu 2012 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani porazili v předehrávce Slavii a pokořili Pražany již potřetí v sezoně

Extraligoví hokejisté PSG Zlín vyhráli v předehrávce 27. kola Tipsport extraligy nad pražskou Slavií 4:3 a výhrou uzavřeli náročný program, když během čtyř dnů sehráli tři těžké zápasy. Dlouho to vypadalo, že hosté vybojují pátou výhru v řadě, ale Vlachova družina třikrát v řadě dotáhla náskok Pražanů. Rozhodujícím okamžikem duelu byly dva góly během 25 vteřin ve 44. minutě. Branky zaznamenali Jaroslav Balaštík 2, Patrik Urbanec a Petr Holík. Berani se zásluhou tří bodů dostali zpět na druhé místo v extraligové tabulce. Tým PSG hraje v dalším kole v Pardubicích (pátek 30. listopadu v 18 hodin).

27. kolo / pondělí 26. 11. 2012 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Slavia Praha Slavia
4:3
(0:0, 2:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 31. min Urbanec (Čajánek), 34. Balaštík, 44. Balaštík (Köhler, Leška), 44. Holík (F. Čech, Kubiš) - 25. Bednář (Sobotka), 32. Kempný (Sobotka, Sklenář), 35. Kempný (Bednář). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:10, navíc Melenovský, Linhart (oba Zlín), Micka (Slavia) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 689. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3

Berani Zlín: Horčička – Hamrlík, Linhart (28. min Šenkeřík), Tesařík, Urbanec, Matějíček, Řezníček – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Šlahař, Holík, F. Čech – Okál, Melenovský, Kubiš. Trenéři Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Slavia Praha: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, od 31. min navíc Dresler, Šulc - Bednář, V. Sobotka, Krenželok – Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - P. Jelínek, Alinč, Micka - Poletín, Skokan, Stránský. Trenéři: Vladimír Růžička st., Weissmann a Berá

Oba celky odehrály třetí zápas během čtyř dnů a v úvodní části se hrál opatrný hokej. O předehrávku 27. extraligového kola se postaral nedělní koncert Karla Gotta na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Slavia přijela do Zlína s puncem týmu, který vyhrál poslední čtyři zápasy po sobě. Diváci gól v úvodní třetině neviděli. Zlín měl v úvodních minutách více ze hry, ale Melenovský a Čajánek v koncovce neuspěli. Zlínskou aktivitu zbrzdilo v páté minutě vyloučení Veselého, ale hosté zahrozili jen Růžičkovou tečí. Vzruch přinesla 9. minuta, kdy Melenovský narazil na mantinel Kučného a vyfasoval za faul do oblasti hlavy a krku pětiminutový trest a odešel předčasně pod sprchy. Pražanům se dlouhá přesilovka nedařila, navíc byla znásobena ještě prohřeškem Linharta. Slávisté se připravili o dvojnásobnou výhodu sami, Sobotka zbytečně zahákoval Matějíčka. Pražané si vážnější šanci nevypracovali, při přesilovce čtyři proti třem pálil z prostoru mezikruží Kuboš, ale gólman Horčička předvedl výborný zákrok. Berani se v oslabení ubránili. V 15. minutě se vyznamenal Horčička, který zneškodnil velkou příležitost Sklenáře. Poté se strhla v brankovišti menší potyčka, rozhodčí vyloučili po jednom hráči na obou stranách. V závěru třetiny po rychlém přečíslení nepřesně pálil Köhler a na konci třetiny Horčička vykopl betonem šanci Stránského.

Druhá třetina nabídla kvalitní hokej a diváci viděli celkem pět branek. Úvod třetiny byl zbytečně nervózní. Hra se přiostřila, ve 23. minutě předvedli boxerské vystoupení u střídačky Linhart s Mickou. Oba rohovníci se odešli předčasně zchladit pod sprchy. Berani hráli po krosčeku Kučného další přesilovku, ale sehráli ji velmi špatně. Hosté v oslabení ujeli, Sobotka našel Bednáře, který se trefil přesně k pravé tyči. Pro navrátilce ze Švýcarska to byl třetí gól ve třetím zápase po návratu do české extraligy. V polovině utkání přišla divoká přestřelka. Domácí se poté ubránili při vyloučení Balaštíka a v plném počtu doráželi na branku Furcha. Zatímco Čajánek a Köhler ještě neuspěli, o vyrovnání se postaral nejmladší hráč ve zlínské sestavě Urbanec. Devatenáctiletý bek předvedl z prostoru mezikruží výstavní trefu do horního růžku. Hosté za necelou minutu bleskově odpověděli, obránce Kempný vystřelil do modré čáry a po nešťastné teči jednoho ze zlínských beků viděl Horčička kotouč až v síti. Zlín při hře čtyři na čtyři podruhé vyrovnal, Balaštík protlačil puk mezi Furchovy betony a druhý gól Zlína posvětil až videorozhodčí. Sešívaní šli za necelou minutu zase do vedení a podruhé se trefil od modré sváteční střelec Kempný. V 37. minutě zazdil velkou šanci kapitán Čajánek, při přesilovce zblízka trefil jen Furcha. Hosté byli v závěru pod tlakem, vzali si i oddechový čas, ale jednobrankový náskok do druhé sirény uhájili.

Vlachova družina udeřila na začátku třetí třetiny. V okamžiku konce trestu Kadlece vyrovnal svým druhým gólem v zápase Balaštík po přihrávce Köhlera zpoza branky. Domácí šli za pouhých 25 vteřin poprvé v utkání do vedení, u tyčky zůstal volný Holík a nezadržitelně skóroval. Tempo se stupňovalo a utkání diváky náramně bavilo. Slavia pohrozila po akcích Hertla a Poletína. Poté mohli přidat pátý gól Berani, ale Veselý a v následné přesilovce Köhler a Čajánek neuspěli. Zlín obětavým výkonem cenné vítězství uhájil, na Horčičku nevyzráli Kadlec a Dresler. Domácí odehráli závěrečné minuty v oslabení, Pražané už vyrovnat nedokázali. Čajánek a spol. vyhráli doma již druhý zápas v řadě a zásluhou tří bodů za výhru se vrátili opět na druhém místo v etraligové tabulce. Zlín porazil Slavii v letošní sezoně již potřetí!

Nejlepší vyhodnocení hráči: Jaroslav Balaštík - Vladimír Sobotka

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Bylo důležité, že jsme přežili v úvodní třetině naše oslabení. Bohužel jsme ve druhé třetině inkasovali paradoxně při naší početní převaze. Pak to bylo o štěstí na obou stranách, dali jsme góly, ale rovněž inkasovali. Do poslední třetiny jsme vstoupili velmi dobře. Na naší hře byla vidět bojovnost a šli jsme výhře naproti. Přišlo i štěstí v koncovce a v euforii jsme zápas dotáhli do úspěšného a šťastného konce."

Ondřej Weissmann (asistent trenéra HC Slavia Praha): "Viděli jsme vyrovnané utkání, které bylo hodně nervózní. Mohli jsme jít v první třetině do vedení, na naší straně byla výhoda přesilovek a celkově se hra vyvíjela pro nás velmi slibně. Zápas jsme prohráli na začátku třetí třetiny, když jsme v jedné minutě inkasovali dva góly. Bohužel jsem si nedokázali poté vytvořit tlak, abychom srovnali krok. Poslední zápasy byly z naší strany velmi těžké a svou roli sehrála i únava. Ale nevymlouváme se, neboť obě mužstva měla v posledních dnech velmi náročný program."