pátek 08. ledna 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani vezou z ledu Energie dva body, nájezdy rozsekl Petr Holík

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v zápase 34. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Energie Karlovy Vary 2:1 po samostatných nájezdech a připsali si pátou výhru z posledních šesti zápasů. Berani se ujali vedení již po 28 vteřinách od úvodního vhazování zásluhou Roberta Říčky, ale Západočeši srovnali stav šťastným gólem z 33. minuty. Ve třetí třetině ani v následném prodloužení branka nepadla, a tak o bonusovém bodu rozhodly až nájezdy. Zatímco Petr Holík a Roberts Bukarts uspěli, nájezdníci Energie vyšli naprázdno. Vlachova družina získala v letošní sezoně již pátou výhru v nájezdech a Holík si připsal druhý vítězný nájezd! Branky zaznamenali Robert Říčka a rozhodující nájezd proměnil Petr Holík. Tým PSG Zlín se posunul na deváté místo v tabulce, Veselý a spol. se utkají v neděli 10. ledna od 15:30 hodin doma s Vítkovicemi.

1:2sn
(0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 33. min Bartek (T. Rohan, Kůs) - 1. Říčka (Bukarts), rozhodující nájezd P. Holík. Rozhodčí: Horák, Šír – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:4. Využití: bez. Diváci: 3 063. Střely na branku: 27:31. Zblokované střely: 17:8. Hity: 22:9. Vhazování: 36/57 (63%) - 21/57 (37%) Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka - T. Dvořák, Bičánek, Sičák, Redlihs, Benák, Gulaši, J. Tomeček - J. Svoboda, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Kůs, Huna - V. Tomeček, Bulík, Vachovec - Gorčík, Osmík, T. Rohan. Trenéři: Oremus, Mlejnek.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Okál, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, Cibák, T. Sýkora. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Zlínští hokejisté měli do důležitého utkání doslova raketový start, neboť šli do vedení za pouhých 28 vteřin. Po Bukartsově nahrávce prostřelil Říčka domácího brankáře Závorku. Energie zahrozila v 6. minutě po akci Gorčíka, ale gólman Kašík byl na místě. Úvodní polovina první třetiny patřila Zlína, ale Berani si další vážnější šanci nevypracovali. Karlovy Vary se postupně osmělily a ve 12. minutě se jim naskytla úvodní přesilová hra utkání po faulu Urbance. Hosté se ubránili, když Západočeši zlínskou svatyni neohrozili. Před závěrem úvodního dějství kapitán Veselý nabídl kotouč Okálovi, ale Závorka střelu zneškodnil.

Berani nevyužili na začátku druhé třetiny úvodní přesilovku, když domácí hráli v šesti lidech. Ve 27. min se ocitl dvakrát v šanci Bartek, ale slovenský kanonýr se dočkal vyrovnání ve 33. minutě, když se otočil u mantinelu a jeho nenápadná střela skončila za překvapeným Kašíkem. Po šarvátce Bukartse s Gulašim před karlovarskou bránou hráli Berani přesilovku, ale kvůli špatnému střídání po půldruhé minutě o výhodu přišli. Tým PSG zahrozil před druhou sirénou v oslabení, do přečíslení se dostal Ondráček a kotouč si málem srazil do vlastní brány obránce Sičák.

Obě mužstva nechtěla ve třetí třetině udělat chybu, hrála opatrně a soustředila se zejména na defenzivu. Rušné okamžiky nastaly v 50. minutě. Ránu Sičáka od modré čáry tečoval Rohan pouze do Kašíkovy masky, na druhé straně obránce Řezníček střílel z mezikruží vedle. Zlín byl blízko vedení v 51. minutě, Matějíčkovo nahození orazítkovalo břevno domácí branky. Berani měli v závěru základní hrací doby výhodu přesilovky, obrovskou šanci zahodil 14 vteřin před sirénou Říčka, když minul odkrytou klec.

Zlínští promarnili v prodloužení další početní výhodu, velkou šanci zahodil Čachotský, při další příležitosti Bukarts zlomil hůl. Zápas nakonec rozsekly až samostatné nájezdy. Zatímco zlínští nájezdníci Petr Holík a Bukarts uspěli, Tomáš Rachůnek a Bartek vyšli naprázdno. Tým PSG Zlín si odvezl z lázeňského města dva cenné body. I ve třetím vzájemném zápase obou soupeřů v této sezoně se radovali hosté.

Samostatné nájezdy - I. série: P. Holík +, T. Rachůnek -, II. série: Bukarts +, Bartek -.

Nejlepší hráči utkání: Martin Bartek - Robert Říčka.

Peter Oremus (hlavní trenér HC Energie Karlovy Vary): "Vážím si každého bodu, i toho dnešního, neboť má pro nás cenu zlata. Samozřejmě kdyby jich bylo více, bylo by to lepší. Je třeba se od toho odrazit, dole v tabulce je to nahuštěné, ale i tento bod nám pomůže. Pochopitelně musíme bodovat i venku. V dnešním zápase patří veliká pochvala Závorkovi v bráně. Podržel mužstvo a je to hráč, který mužstvo v tuto chvíli drží."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „Průběh utkání se odvíjel od postavení obou mužstev v tabulce a důležitosti bodů. Utkání bylo více bojovné než pohledné a zaměřené zejména na obranu. Za celý průběh byla remíza zřejmě spravedlivá. My jsme velmi rádi, že jsme vybojovali v nájezdech bod navíc, který je pro nás hodně důležitý.“