středa 17. dubna 2013 | Zlni Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín promarnili mistrovský mečbol, Plzeň jde po gólu z přesilovky do trháku

Článek průběžně aktualizujeme. Hokejisté PSG Zlín nevyužili v pátém zápase finále play off domácí prostředí k zisku mečbolu a prohráli s Plzní po velkém boji 1:2. Vlachova družina šla do vedení v 7. minutě zásluhou přesné trefy Bedřicha Köhlera, ale Indiáni jedenáct vteřin před koncem druhé třetiny srovnali krok. Rozhodující gól vstřelil v přesilové hře ve 46. minutě americký útočník Nicholas Johnson. Čajánek a spol. už nenašli odpověď a síly na zvrat. Šestý duel finále se hraje v pátek 19. dubna v 17.30 hodin v Plzni, Zlín bude odvracet ukončení série.

F5 / středa 17. 4. 2013 / 18:15
Berani Zlín Zlín - HC ŠKODA Plzeň Plzeň
1:2
(1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. min Köhler (Zámorský, Holík) - 40. Jan Kovář (Balej, St. Pierre), 46. Johnson (Jan Kovář, J. Špaček). Rozhodčí: Fraňo, A. Jeřábek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 6 641 (vyprodáno). Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Berani Zlín: J. Sedláček - Zámorský, Řezníček, Hamrlík, Linhart, Matějíček, Tesařík - Holík, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Okál, Melenovský, Ondráček, od 31. navíc Kostourek, od 47. P. Sedláček, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC ŠKODA Plzeň: Mazanec - J. Špaček, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, Mozík, Frolo, Havíř - Johnson, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - Balej, T. Sýkora, Petruška - Dvořák, Lev, Vampola. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Bylo to vyrovnané utkání, které se zlomilo v přesilových hrách. V poslední době je příliš dobře nehraje, což je alfa a omega celého play off. Pokud nevstřelíme z početní převahy gól, tak nemůžeme vyhrát. Věřím, že se v příštím zápase zlepšíme a vrátíme celou sérii ještě do Zlína k odehrání rozhodujícího zápasu."

Milan Razým (hlavní trenér HC Škoda Plzeň): "Nevstoupili jsme do zápasu zrovna nejlépe, domácí byli lepší a svou převahu vyjádřili brankou. Od druhé třetiny jsme byli lepší, zlepšili jsme pohyb. Od druhé části prostřední třetiny jsme zatlačili Zlín do defenzivy a ještě před odchodem do šaten se nám podařilo vyrovnat. Ve třetí třetině jsme využili nabídnutou přesilovou hru a dotáhli jsme zápas do vítězného konce. Klukům musím poděkovat za přístup i předvedený výkon, dodrželi všechny předem stanovené pokyny, které jsme si řekli v kabině. Vyzvednout musím především Jardu Špačka, nechal se přemluvit, aby naskočil do ostrého zápasu a odvedl perfektní výkon."