úterý 01. března 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín s gólmanem Halodou porazili Plzeň zásluhou Štumpfova hattricku

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 51. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Škoda Plzeň 6:4 a porazili Západočechy potřetí v řadě. Vlachův soubor nastoupil v oslabené sestavě kvůli marodce, chřipka skolila vedle gólmanské jedničky Libora Kašíka a trojky Petra Zavadila i kanonýra Robertse Bukartse. V brance nastoupil juniorský gólman Ondřej Haloda, záda mu kryl patnáctiletý dorostenec Michal Kořének. Plzeň šla do vedení již v 5. minutě, ale Veselý a spol. otočili utkání třemi góly ve druhé třetině. Zlín zvýšil ve 45. minutě náskok na 5:2, hosté ještě snížili na rozdíl kontaktního gólu, ale hlavním hrdinou večera se stal slovenský útočník Daniel Štumpf, který proměnil nařízené trestné střílení a dokonal svůj první hattrick v české extralize! Velmi dobrý výkon předvedl při své extraligové premiéře od první minuty brankář Haloda. Branky zaznamenali Daniel Štumpf 3, Tomáš Čachotský, Robert Říčka a Roman Vlach. Tým PSG Zlín uzavře základní část extraligy v pátek 4. března utkáním v Brně s Kometou.

51. kolo / úterý 1. 3. 2016 / 17:20
Berani Zlín Zlín - HC ŠKODA Plzeň Plzeň
6:4
(0:1, 3:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 25. Štumpf (O. Veselý), 30. Čachotský (Urbanec, P. Holík), 31. Štumpf (Matějíček), 44. Říčka (P. Holík, Urbanec), 45. Roman Vlach, 52. Štumpf z trestného střílení - 5. Bližňák (Johnson), 34. Indrák (T. Svoboda), 49. Indrák (T. Svoboda, Jeřábek), 49. Bližňák z trestného střílení. Rozhodčí: Baluška, Müller (Slovensko) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 4 306. Střely na branku: 37:33. Zblokované střely: 9:9. Hity: 17:10. Vhazování: 26:35. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:4, 6:4.

Berani Zlín: Haloda - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, O. Horák, Urbanec - Čachotský, P. Holík, Říčka - Štumpf, Roman Vlach, O. Veselý - Ondráček, D. Šťastný, F. Čech - Maruna, Cibák, T. Sýkora. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC ŠKODA Plzeň: Machovský (45. min Polívka) - Jeřábek, Kvasnička, Kadlec, D. Sklenička, Kudroč, Pulpán - Indrák, Lev, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Johnson - Hrňa, Preisinger, T. Svoboda - Hollweg, Přikryl, Poletín. Trenéři: Michal Straka, Čihák.

Nejlepší hráči utkání: Daniel Štumpf - Miroslav Indrák.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Před zápasem jsme si v šatně řekli, že pomůžeme mladému gólmanovi, ale přišlo mně to tak, že hráči chtějí za něho chytat. Dívali se jeden na druhého, nevěnovali se v první třetině hře a výkon podle toho vypadal. Ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb, byli jsme důrazní a pomohly nám tři góly v rychlém sledu. Soupeře jsme zaskočili, vytvořili jsme si slibný náskok. Utkání jsme dovedli do vítězného konce, za což jsme rádi."

Ladislav Čihák (asistent trenéra HC Škoda Plzeň): "Dnešní zápas se nám nepovedl. Vedli jsme 1:0, ale bohužel jsme ztratili těsné vedení, neboť po našem nedůrazu jsme darovali soupeři tři góly. Poté jsme zápas za stavu 2:5 ještě zdramatizovali. Vyměnili jsme gólmany a snížili na rozdíl kontaktního gólu, ale dostali jsme další branku z trestného střílení. To se pak těžko dohání, Zlín si náskok už pohlídal. Vyhrál, má tři body a blahopřeji mu k výhře."