pátek 27. února 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Mistrovský tým PSG Zlín vyhrál na ledě vítěze základní části a má na dosah přímý postup do play off!

AKTUALIZOVÁNO O FOTOREPORTÁŽ Z UTKÁNÍ. Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 51. kola Tipsport extraligy na ledě nejlepšího celku základní části HC Oceláři Třinec 4:1 a uhájili před posledním kolem šestou příčku, která značí přímý postup do play off! Vítěz Prezidentského poháru šel do vedení na konci první třetiny zásluhou využité přesilovky, ale Berani otočili bitvu ve Slezsku. Na začátku druhé části šťastně vyrovnali a před druhou sirénou strhli vedení v početní výhodě na svou stranu. Zlín přidal na začátku poslední třetiny třetí gól a definitivně tři body zajistil druhým gólem v zápase Pavel Kubiš. Branky zaznamenali Pavel Kubiš 2, Tomáš Valenta a Bedřich Köhler. Čajánka a spol. může srazit na sedmé místo pouze Plzeň, za předpokladu, že Zlín doma prohraje po šedesáti minutách se Slavií a Plzeň vyhraje v základní hrací době ve Vítkovicích. Západočeši mají totiž lepší vzájemné zápasy v letošní sezoně. Tým PSG Zlín uzavře základní část extraligy v neděli doma se Slavií, začátek utkání na ZS Luďka Čajky v 18:20 hodin.

1:4
(1:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 19. min Ružička (Klepiš, Roth) - 21. Kubiš, 38. Valenta (Marušák, Leška), 44. Köhler (Ondráček), 53. Kubiš (Okál, Řezníček). Rozhodčí: Homola, Souček – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: bez. Diváci: 5 200 (vyprodáno). Střely na branku: 30:28. Zblokované střely: 13:23. Hity: 17:9. Vhazování: 29/64 (45%) - 35/64 (55%). Průběh utkání: 1:0, 1:4.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Roth, Klesla, Galvas, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Trončinský, Foltýn - Hrňa, Kreps, Orsava - Klepiš, Plíhal, Ružička - Dravecký, Žejdl, Cienciala - Matuš, M. Růžička, Rákos. Trenéři: Kalous, Varaďa.

Berani Zlín: Štůrala – Matějíček, Žižka, Marušák, Valenta, Kotvan, Řezníček – Jakub Svoboda, Čajánek, O. Veselý – Okál, Leška, Kubiš – P. Holík, Roman Vlach, Říčka - Ondráček, Sedláček, Köhler. Trenéři: Vlach, Jurík, Hrazdira.

Do sestavy Třince se vrátili hned čtyři hokejisté z osmi marodů. Zlín začal aktivně a hned v první minutě zahrozil před brankářem Hamerlíkem Jakub Svoboda. Ve 2. minutě se prodral do šance Ciencala, ale gólman Štůrala včas zasáhl holí. Nevyzrál na něj ani Orsava. V 7. minutě nebezpečně vystřelil Veselý, třinecký gólman vyrazi do bezpečí, na druhé straně nastřelil tyčku Hrňa. Ocelářům se naskytla v 10. minutě dvojnásobná přesilovka pět na tři, neboť za katr shodně zamířili Kubiš i Kotvan. Třinec sehrál přesilovku mizerně, Berani se ubránili a uhájili čisté konto a vrhli se do útoku. Dvakrát pohrozil Jakub Svoboda, před Hamerlíkem zakončoval kapitán Čajánek, nicméně stále platilo bezbrankové skóre. Početní výhodu si zahrál i Zlín po faulu Žejdla, ale podobně jako domácí neskóroval. Ránu Marušáka od modré čáry Hamerlík kryl. Před první sirénou se přece jen měnilo skóre, Slezané potrestali prohřešek Žižky, když přesilovku využil slovenský forvard Ružička.

Berani měli raketový nástup do druhé třetiny a po necelé minutě srovnali. Kubiš napálil kotouč a ten se odrazil od brusle obránce Hrabala do třinecké sítě. Domácí se poté ubránili v oslabení. Už při rovnovážném stavu hráčů na ledě prověřili Štůralu postupně Linhart a Žejdl. Vedení na stranu Ocelářů mohl strhnout ve 29. minutě Klepiš, bekhendem poslal kotouč nad branku a Štůrala ho posunul na břevno, odkud se odrazil zpět do hry. Zlín poté hrál dvě přesilové hry a potrestal až krošček obránce Rotha. Ve 38. minutě vypálil pumelici od modré čáry Marušák, k odraženému puku od mantinelu se dostal bek Valenta a usměrnil ho do sítě.

Orsava promarnil v úvodu třetí třetiny šanci na vyrovnání a Štůrala si poradil i se střelou Plíhala. Rozhodující akce utkání přišla ve 44. minutě. Obraně Ocelářů ujel Köhler a Hamerlíka vykoupal ukázkovým blafákem. Domácí se nevzdali a zahrozili při další přesilovce. Z dorážky neuspěl Plíhal, jedovatou střelu Ružičky zneškodnil Štůrala a velkou šanci spálil Orsava. Zlínští borci se ubránili a definitivně pokazil oslavný večírek pro vítěze základní části Kubiš, který v 53. minutě zaznamenal svůj druhý gól v utkání. Zlínský forvard projel do útočné třetiny a zpoza beka přesně zamířil k pravé tyči. Berani hráli ve velké pohodě a Říčka ještě orazítkoval tyč. Vlachova družina vyhrála z posledních dvanácti extraligových zápasů hned deset!

Nejlepší vyhodnocení hráči: Lukáš Galvas - Pavel Kubiš.

Václav Varaďa (asistent trenéra HC Oceláři Třinec): „Zápas nám nevyšel, Zlín hrál velice dobře. Od začátku utkání nám dělal problémy v obranném pásmu. Zřejmě rozhodla přesilovka pět na tři, která se nám bohužel nepovedla. Kdybychom dali gól nebo dva a následně skórovali, zápas vypadal jinak. Zlín nepřestal hrát ani ve třetí třetině a potvrdil, že v poslední době má velmi dobrou formu. Nevěšíme však hlavy, čeká nás ještě jeden zápas a poté se začneme připravovat na play off.“

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „Bylo to velmi vyrovnané utkání. O vítězi rozhodla naše lepší střelecká produktivita. Za tři body jsme rádi, povedlo se nám porazit velmi silného soupeře. Je to pro nás dobrá příprava na play off.“