středa 11. listopadu 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín urval v Mladé Boleslavi dva body. Nájezdy rozhodl Čachotský

Hokejisté PSG Zlín vstoupili po reprezentační přestávce úspěšně do Tipsport extraligy, v utkání 17. kola vyhráli na ledě BK Mladá Boleslav 1:0 po samostatných nájezdech. V základní hrací době branka nepadla, oba gólmani Milan Řehoř a Libor Kašík nepustili za svá záda ani jednu střelu. Bitvu nakonec rozsekly až nájezdy, bonusový bod pro Zlín přinesl ukázkovým bekhendem Tomáš Čachotský. V sestavě Zlína nastoupily i nové tváře v ofenzivě, a to Adam Havlík z Pardubic a Jan Maruna z prvoligového Havířova. Velkou zásluhu na zisku bodů má bezchybný gólman Kašík. Tým PSG Zlín hraje v pátek doma se staronovým nováčkem z Chomutova.

17. kolo / středa 11. 11. 2015 / 17:30
BK Mladá Boleslav Ml.Boleslav - Berani Zlín Zlín
0:1sn
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: rozhodující nájezd Čachotský. Rozhodčí: Hribik, Hrubý – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. Diváci: 3 748. Střely na branku: 34:22. Zblokované střely: 9:14. Hity: 31:34. Vhazování: 22/62 (35%) - 40/62 (65%) Průběh utkání: 0:1.

BK Mladá Boleslav: Řehoř - T. Voráček, Stříteský, Holub, Trončinský, Robar, Ovčačík - L. Pabiška, D. Výborný, Jarůšek - Pacovský, Urban, M. Látal - Klimenta, Žejdl, Hyka - Bárta, R. Hruška, P. Musil. Trenéři: F. Výborný, M. Jelínek.

Berani Zlín: Kašík - Matějíček, Žižka, Marušák, Urbanec, Kotvan, O. Horák - Kubiš, P. Holík, Říčka - A. Havlík, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, Cibák, T. Sýkora - Ondráček, Maruna, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

V domácí bráně nenastoupil kvůli nachlazení gólman Rittich, jeho pozici zaujal náhradník Řehoř. V první šanci se ocitl ve 2. minutě Bruslařský klub, když po rychlém přečísleni dva na jednoho netrefil Klimenta ideálně před bránou kotouč. Poté byl na místě gólman Kašík, který kryl střelu i následnou dorážku Jarůška. Domácí měli více ze hry a mohli otevřít skóre v 10. minutě, ale Žejdl mířil nepřesně. Další příležitost měl ve 12. minutě najíždějící Jarůšek, naštěstí pro hosty těsně minul tyč. Berani vážněji zahrozili ve 13. minutě, bekhendový pokus Čecha vytěsnil Řehoř betonem do bezpečí, následně pálil Cibák. Domácím poté nevyšla úvodní přesilovka utkání po faulu Horáka, Zlín se bez problémů ubránil. Před první sirénou se prodral před boleslavskou svatyni Havlík, ale bekhendovým pokusem Řehoře nepřekvapil.

Na začátku druhé třetiny projel domácí obranou jako nůž máslem Čachotský a pouze o vlásek minul břevno Řehořovy brány. Boleslavskou hrubku v rozehrávce nepotrestal ve 23. minutě Ondráček, z mezikruží mířil těsně vedle. Kašík podržel Berany při druhé domácí přesilovce, nepřekonali ho Stříteský a Výborný. Skóre se mohlo poprvé měnit před polovinou utkání, domácí se dostali do rychlého přečísleni tři na jednoho, naštěstí Žejdl trefil jen Kašíkovo rameno. Příležitost měli skórovat i Berani, ve 34. minutě vypálil ihned po vhazování Čech, tvrdá rána těsně minula boleslavskou branku. Berani hráli v 35. minutě první přesilovku, uzamkli domácí v obranném pásmu, ale vždy si vylámali zuby na Řehořovi. Boleslavský náhradník chytl střely Kotvana, Říčky i teč Holíka.

Na začátku třetího dějství měl obrovskou šanci Jarůšek, výborný Kašík předvedl parádní zákrok večera. Na druhé straně Čachotský z velkého závaru před Řehořem nastřelil jen domácího beka Voráčka. Mladá Boleslav zvýšila obrátky, nicméně nepomohly jí ani dvě přesilovky. Kašík byl neprůstřelný, v 56. minutě lapil šanci Stříteského efektním zákrokem do lapačky.

Rozuzlení nepřišlo ani v pětiminutovém prodloužení, a tak o bonusovém bodu rozhodly až samostatné nájezdy. V nich se přiklonilo štěstí na stranu týmu PSG Zlín. Úspěšným nájezdníkem byl Čachotský, který si připsal premiérový gól ve zlínském dresu. Před ním se nemýlil novic Havlík a na domácí straně Jarůšek.

Samostatné nájezdy - 1. série: A. Havlík +, Hyka - II. série: F. Čech -, Jarůšek +, III. série: Čachotský +, Stříteský -.

Nejlepší hráči utkání: Marek Trončinský - Tomáš Čachotský.

Marian Jelínek (trenér BK Mladá Boleslav): „Byl to takový jalový hokej, typický spíše pro zápasy srpnové přípravy. Navíc Zlín příliš hrát ofenzivně ani nechtěl, hrál velmi dobře v obraně a čekal na naše chyby. Bohužel jsme nebyli schopni dát gól, a tak nezbývá než pogratulovat soupeři, že nám vzal dva body. Absence gólmana Ritticha nakonec znát nebyla, neboť gól jsme nedostali a on by taky žádný asi nevstřelil.“

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Utkání bylo hodně nervózní, spíš bojovné než pohledné. Klasický zápas po reprezentační pauze, kdy mužstva začínají jakoby od nuly. Myslím, že vzhledem k průběhu byla remíza spravedlivá, v nájezdech jsme pak byli šťastnější. Za dva body jsme určitě rádi."