čtvrtek 08. srpna 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín vstoupil do přípravy prohrou se Skalicí, Berani vyšli v koncovce naprázdno

Úřadující vicemistři z PSG Zlín zahájili šňůru jedenácti přípravných zápasů prohrou 0:2 na domácím ledě s účastníkem slovenské extraligy HK 36 Skalica. Berani vyšli v úvodním přípravném duelu střelecky naprázdno, i když si vytvořili řadu šancí, nicméně gólmana Miroslava Lipovského ani jednou nepřekonali. Útěchou pro Zlín může být alespoň přesvědčivá výhra v doplňkových samostatných nájezdech 3:0, když penalty proměnili Petr Holík, Jaroslav Balaštík a Daniel Štumpf. V sestavě Zlína scházeli zkušení Petr Čajánek, Petr Leška, Radim Tesařík a další. Tým PSG Zlín hraje další zápas v úterý 13. srpna ve Vítkovicích.

příprava / čtvrtek 8. 8. 2013 / 18:00
Berani Zlín Zlín - HK 36 Skalica Skalica
0:2
(0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. min Lažo (Kozák), 32. Obdržálek (Preisinger, Kozák). Rozhodčí: Škach, Šiška - Topič, Wesley. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 550 - vyprodáno. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Valenta, Zámorský,Kotvan, Matějíček, Urbanec, Buchta, Horák - Balaštík, Holík, Köhler - Honejsek, Popelka, Veselý - D. Jurík, Čech, Štumpf - Ondráček, Melenovský, P. Sedláček. Trenéři Vlach, J. Jurík, Hrazdira.

HK 36 Skalica: Lipovský - Vyrúbalík, Ketner, Srnec, Kozák, Barák, Stano, Šohajda - Školiak, Lažo, M. Sloboda - Obdržálek, Preisinger, Stieler - Šátek, Kudrna, Kutálek - Jankovič, B. Mráz, M. Romančík. Trenéři Turek, Mega.

Úvodní přípravný zápas nové sezony se hrál ve velmi slušném tempu. Skalica v úterý podlehla na domácím ledě týmu Francie do 23 let 2:4, nicméně do Zlína přivezl kouč Turek velmi silnou sestavu, která byla ještě posílena o trojici hokejistů ze Slovanu Bratislava. Právě Skalica je záložním týmem a farmou slovenského účastníka KHL, dres Skalice oblékli Miroslav Preisinger, Andrej Kudrna a Bruno Mráz. Hosté šli do vedení na začátku 15. minuty při vlastním oslabení, neboť na trestné lavici seděl za nedovolené bránění Srnec. Po přihrávce Kozáka překonal brankáře Kašíka zkušený útočník Lažo. Zlínští mohli ještě před první sirénou srovnat krok, ale Melenovský a David Jurík šance spálili.

Vyprodaná PSG aréna viděla i ve druhé dvacetiminutovce rušný hokej. Hned na začátku prostřední třetiny se probil před Lipovského uzdravený Honejsek, ale gólmana Skalice v pravou chvíli vytáhl pravý beton. Berani poté promarnili dvě přesilové hry, zatímco hosté první přesilovku využili. Vteřinu před jejím koncem zamířil přesně Obdržálek střelou pod Kašíkovu lapačku. Zlínský gólman poté vychytal natřikrát Preisingera a uspěl i proti Kutálkovi.

Berani se snažili ve třetí třetině zkorigovat nepříznivý stav, ale s koncovkou byli na štíru. Velkou šanci spálil v 50. minutě Melenovský. Závěrečný tlak již týmu PSG Zlín úspěch nepřinesl. Berani soupeře přestříleli, ale gólově se neprosadili. Ve velmi dobrém světle se předvedl mladý obránce a člen reprezentační dvacítky Lukáš Buchta a bojovný výkon předvedl i Slovák Daniel Štumpf, který bojuje ve Zlíně o smlouvu.

Zlínští hokejisté potěšili fanoušky v doplňkových samostatných nájezdech. Uspěli při nich Holík, Balaštík a Štumpf, přičemž pětice nájezdníků Skalice neuspěla ani jednou. Jak šly samostatné nájezdy? I. série Stieler nedal, Holík 1:0, II. Obdržálek nedal, Zámorský nedal, III. SLoboda nedal, Honejsek nedal, IV. Kudrna nedal, Balaštík 2:0, V. Školiak nedal, Štumpf 3:0.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Bylo na nás znát, že se jednalo o úvodní zápas nové sezony. Bylo to takové hrubozrnné, což se projevilo hlavně v koncovce. Měli jsme šance, ale žádný gól nám tam nepadl. Zkoušeli jsme hodně mladých kluků, sestava byla popřehazovaná. Potěšilo nás jejich nasazení a elán. Výkony hráčů nechci hodnotit po jednom zápase, na větší hodnocení je ještě brzy. Škoda, že jsme nedali branku, šancí bylo hodně. Atmosféra byla i zásluhou fanoušků skvělá, lidé se namačkali do hlediště. Kontakt s diváky je tady daleko bližší, i to hráče nabudilo k vysokému tempu."