neděle 13. ledna 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG dovedl podruhé v řadě zápas venku do prodloužení. I ze Slavie veze jeden bod

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 40. kola Tipsport extraligy na ledě pražské Slavie 2:3 v prodloužení. O bonusovém bodu pro sešívané rozhodl hned na začátku nastavení zkušený obránce Pavel Kolařík. Zlínští nastoupili v O2 areně bez kapitána Petra Čajánka a dotáhli dvoubrankový náskok Slavie. Branky zaznamenali Petr Holík a Petr Leška. Zlín prohrál poprvé v letošní sezoně se Slavií a připsal si na své konto bod. Tým PSG hraje v dalším kole v pátek 18. ledna doma s Vítkovicemi.

40. kolo / neděle 13. 1. 2013 / 15:00
HC Slavia Praha Slavia - Berani Zlín Zlín
3:2p
(1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. min Hertl, 23. Žejdl (Alinč, Krenželok), 61. Kolařík (Kempný, P. Jelínek) - 23. Holík (O. Veselý, Okál), 30. Leška (Balaštík). Rozhodčí: Hodek, Souček - Pešek, Rozlílek. Vyloučení: 3:4, navíc Klhůfek (Slavia) na 5 minut a do konce utkání. Využití: bez. Diváci: 6 647. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

HC Slavia Praha: Furch - Kolařík, Kempný, Kuboš, Dresler, Beňovič, Kučný, Knot - Skokan, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Klhůfek (14. Vrdlovec), Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Berani Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Urbanec, Zámorský, Řezníček, Šenkeřík - Balaštík, Leška, Köhler - Holík, Okál, O. Veselý - Kubiš, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Oba týmy nastoupily bez svých zraněných kapitánů. Zatímco hosté postrádali Petra Čajánka, v domácí sestavě scházel Petr Kadlec. Zlínu začátek zápasu vůbec nevyšel. Slavia ve třicáté vteřině zahrozila střelou Jelínka a dorážkou Skokana, ale brankář Sedláček byl na místě. Na konci 2. minuty již domácí vedli. Hertl na vlastní modré čáře vypíchl kotouč, obešel zlínské beky a nadvakrát dotlačil kotouč do zlínské sítě. Berany inkasovaná branka nabudila k větší aktivitě, před gólman Furchem zahrozili Okál, Balaštíka a na konci 4. minuty rána Hamrlíka od modré čáry prosvištěla těsně vedle tyčky. Domácí hrozili především po akcích Hertla, slávistický talent tentokrát na Sedláčka nevyzrál podobně jako z dorážky Růžička. Polovina úvodní třetiny přinesla dramatické okamžiky. Furch zlikvidoval střelu Kubiše be přípravy a podobně dopadl na druhé straně Růžička. Zlín měl velkou šanci na vyrovnávací gól v 11. minutě. Obránce Dresler podrazil Okála v úniku, ale nařízené trestné střílení zlínský útočník neproměnil. Furch sklapl betony k sobě v pravou chvíli. Diváci se v zaplněné aréně v Libni nenudili, jedovatou střelu na Furcha vyslal Veselý. Ve 14.minutě Klhůfek srazil uprostřed kluziště nešetrně Linharta a vedle pětiminutového trestu vyfasoval trest do konce utkání a odešel předčasně pod sprchy. Berani zvýrazněnou početní převahu sehráli velmi špatně a k vážnější střele se nedostali. Navíc v závěru přesilovky fauloval pronikajícího Poletína Köhler. Domácí mohli těsné vedení před první sirénou ještě zvýšit, ale střelu Vrdlovce po návratu z trestné lavici ukryl Sedláček bravurně ve své lapačce.

Pražanům vyšel rovněž vstup do druhé třetiny, i když v úvodní minutě trefil Urbanec střelou od modré čáry levou tyčku Furchovy brány. Po nahrávce Alinče od zadního mantinelu prostřelil Sedláčka z prostoru mezi kruhy Žejdl. Diváci vzápěti viděli řadu rušných okamžiků na obou stranách, nejdříve Furch vychytal zblízka Lešku a Jelínek si vylámal zuby na Sedláčkovi, neuspěl s dorážkou ani Skokan. Berani udeřili po rychlém přečíslení tří proti dvěma ve 23. minutě a Holík bekhendovou střelou pod víko překonal Furcha. Slavia poté hrála přesilovou hru, ale Krenželok gólovou situaci spálil. Berani se ubránili i zásluhou špatného střídání Slavie, která chvíli hrála v šesti hráčích. Ve zkrácené přesilovce mířil Leška do šibenice, ale slávistický gólman střelu vytěsnil ramenem. Vlachova družina hrála ležerně v obraně, další zaváhání musel hasit Sedláček, který kryl střelu Jelínka. Berani se dočkali srovnání stavu krátce před polovinou zápasu, Balaštík našel předv brankou Lešku, který uklidil puk do nekryté svatyně. Sešívaní protestovali proti vyrovnávacímu gólu tak vehementně, že obdrželi přídavkem dvouminutový trest za nesportovní chování střídačky. Hosty následně zbrzdilo čtyřminutové vyloučení Veselého. Slavia byla kousek od opětovného vedení, Sedláček srazil po ráně od modré čáry kotouč pouze na brankovou čáru, nicméně brankář PSG v poslední chvíli před dotírajícím Růžičkou přikryl puk v lapačce. Další příležitost promarnil Krenželok a Berani přečkali horké chvilky bez inkasované branky.

Třetí třetina příliš vzruchu nepřinesla a šancí bylo poskromnu. Oba celky vsadily na opatrný hokej s cílem neudělat výraznou chybu. Více práce měl slávistický brankář, který zlikvidoval střely Tesaříka a Köhlera. Beranům se naskytla v 55. minutě přesilová hra, neboť za katr odešel za útočný faul Jelínek. Hosté si vytvořili tlak, střelu Linharta a bombu Zámorského gólman Furch chytil. Do konce základní hrací doby branka nepadla, a tak o bonusovém bodu rozhodlo prodloužení. Od úvodního buly uplynulo pouze jednatřicet vteřin, když střela Kolaříka skončila nad Sedláčkovou lapačkou ve zlínské síti. Slavia si připsala bod navíc a vyhrála na čtvrtý pokus poprvé v letošní sezoně nad týmem PSG Zlín.

¨

Nejlepší vyhodnocení hráči: Tomáš Hertl - Petr Leška.

Vladimír Růžička st. (hlavní trenér HC Slavia Praha): "Byl to hodně vyrovnaný zápas. My jsme ho měli lépe rozehraný, ale bohužel soupeř srovnal stav. Zlín je velmi silný, má velmi slušné výsledky po celou sezonu a hraje hodně nahoře. My jsme ho dnes poprvé v sezoně porazili a jsme za to rádi. Je den zápasu a nechci se vyjadřovat k rozhodčím, ale určitě si vystříhám nějaké věci a jako klub budeme dávat podnět k přezkoumání."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Hrál se dnes pěkný a otevřený hokej před slušnou kulisou. Utkání bylo rychlé a mělo to náboj, lidem se to muselo líbit. Chtěli jsme na Slavii bodovat, což se nám podařilo a cíl jsme splnili. Bonusový bod získala ho Slavia, která dala rozhodující gól. I když trochu se štěstím, ale to k tomu patří. I přes prohru jsme se získaným bodem spokojení."