Krátké zprávy

Výsledky 48. kola
26.2.2021
Tipsport extraliga 2020/21 - pátek 26. února: Plzeň - Vítkovice 3:1, Hradec Králové - Třinec 3:2, České Budějovice - Olomouc 1:2, Mladá Boleslav - Pardubice 5:2, Karlovy Vary - PSG Berani Zlín 5:4 po prodloužení, Brno - Liberec 4:1. Předehráno Sparta - Litvínov 2:4.
Bez výhry a bez play off
26.2.2021
Zápas plný zvratů se odehrál na západě Čech. Hokejisté PSG Berani Zlín si mohli z lázeňského města odvézt více než jeden bod. Svěřenci trenéra Roberta Svobody prohráli v utkání 48. kola Tipsport extraligy 2020/21 na ledě týmu HC Energie Karlovy Vary 4:5 po prodloužení. Berani ztratili i teoretickou šanci na postup do vyřazovacích bojů play off, neboť Olomouc si připsala výhru v Českých Budějovicích. Zlín vedl ve Varech ve 12. minutě již 2:0, ale Energie dokázala vývoj utkání ve 33. minutě otočit na svou stranu. Berani se však nevzdali a zásluhou dvou gólů ve třetí třetině opět v 57. minutě vedli. Prodloužení Západočechům zachránil v 58. minutě obránce Libor Zábranský. Duel jako na houpačce rozsekl po čtyřiceti vteřinách nastavení pro domácí Jiří Černoch. Zlín prohrál s Energií již osmý vzájemný zápas v řadě. HC Energie Karlovy Vary - PSG Berani Zlín 5:4 po prodloužení (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0), branky a nahrávky: 17. min Černoch (Kohout), 23. L. Zábranský ml., 33. Vondráček (Redlich), 58. L. Zábranský ml. (Redlich), 61. Černoch (Flek) - 2. Honejsek (Šlahař, D. Nosek), 12. Fořt (Kubiš, Gazda), 49. Sebera (D. Nosek), 57. Vopelka (Kubiš, Ferenc).
Výsledky úterních dohrávek
23.2.2021
Tipsport extraliga 2020/21 - úterý 23. února, 5. kolo: PSG Berani Zlín - Třinec 2:3, 6. kolo: Hradec Králové - Pardubice 2:1, Brno - Karlovy Vary 3:1, 7. kolo: Vítkovice - Mladá Boleslav 3:2, Liberec - České Budějovice 4:2, 19. kolo: Olomouc - Litvínov 1:2.
Těsná prohra s lídrem extraligy
23.2.2021
Zlínští hokejisté dokázali, že i proti favorizovanému soupeři se dá uhrát velmi slušný výsledek. Hráči PSG Berani Zlín prohráli v dohrávaném utkání 5. kola Tipsport extraligy 2020/21 s týmem HC Oceláři Třinec 2:3, když bojovali až do poslední vteřiny s lídrem extraligy o bodový zisk. Slezané se ujali na začátku duelu vedení, ale Zlínští ve 27. minutě srovnali stav. Hosté šli ještě před druhou sirénou do opětovného vedení, které navýšili na rozdíl dvou gólů v 51. minutě. Žižka a spol. se nevzdali a ještě zdramatizovali střetnutí, nicméně na body nedosáhli. Třinec si upevnil vedoucí postavení v tabulce a vyhrál podvanácté z posledních třinácti zápasů. Berani prohráli třetí zápas v řadě, nicméně stále živí teoretickou šanci na postup do vyřazovacích bojů v play off, neboť Olomouc rovněž nebodovala. Branky zaznamenali Jakub Šlahař a Jan Václavek, pro něhož to byl premiérový gól v extralize. PSG Berani Zlín - HC Oceláři Třinec 2:3 ((0:1, 1:1, 1:1), branky a nahrávky: 27. min Šlahař (Honejsek), 59. Václavek (Karafiát, Dobiáš) - 5. Kofroň (O. Kovařčík), 37. M. Stránský (M. Doudera, Martin Růžička), 51. Rodewald (Zahradníček).
Výsledky 47. kola
21.2.2021
Tipsport extraliga 2020/21 - neděle 21. února: PSG Berani Zlín - České Budějovice 2:3, Hradec Králové - Sparta 1:4, Liberec - Třinec 0:4, Vítkovice - Karlovy Vary 5:2, Plzeň - Brno 0:1, Pardubice - Litvínov 1:3, Olomouc - Mladá Boleslav 1:4.
Prohra gólem v závěru
21.2.2021
Zlínští hokejisté v zápase 47. kola Tipsport extraligy 2020/21 vyšli bodově naprázdno. V souboji dvou týmů z chvostu extraligové tabulky prohráli na domácím ledě s celkem Madeta Motor České Budějovice 2:3. Berani prohrávali v polovině utkání již 0:2, ale nevzdali se a zlepšeným výkonem ve třetí třetině srovnali duel. V 54. minutě se začínalo od začátku, ale osudnou se stala závěrečná minuta základní části. Jihočeši za pouhých 24 vteřin využili přesilovku a dali vítězný gól. Žižka a spol. potřetí v sezoně nestačili na staronového nováčka a prohráli osmý zápas z posledních devíti. Rozdíl mezi oběma týmy se snížil šest kol před závěrem dlouhodobé části na pouhých šest bodů. PSG Berani Zlín - Madeta Motor České Budějovice 2:3 (0:1, 0:1, 2:1), branky a nahrávky: 47. min Šlahař (D. Nosek, J. Ondráček), 54. Fořt (Kubiš, Ferenc) - 18. Z. Doležal (Slováček, R. Přikryl), 30. M. Beránek (Gilbert, Štencel), 60. Voženílek (R. Přikryl).
Výsledky 46. kola
19.2.2021
Tipsport extraliga 2020/21 - pátek 19. února: Sparta - Olomouc 0:3, Mladá Boleslav - Vítkovice 1:2, Litvínov - Hradec Králové 2:3, Karlovy Vary - Plzeň 4:2, České Budějovice - Liberec 2:5, Pardubice - Třinec 2:6, Brno - PSG Berani Zlín 9:3.
Vysoká prohra na ledě Komety
19.2.2021
Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 46. kola Tipsport extraligy 2020/21 na ledě Komety Brno vysoko 3:9 a zůstali i na čtvrtý pokus v souboji proti týmu zpod Špilberku bez bodového zisku. Vývoj utkání avizoval gólový nástup domácího týmu, neboť první gól padl již po 19 vteřinách a v 5. minutě přišel další přesný zásah. Berani se nevzdali a před druhou sirénou snížili zásluhou využité přesilovky na rozdíl tří branek. Zlínu však vůbec nevyšla třetí třetina, neboť inkasoval hned pět gólů! Kanonáda Brna se zastavila až na devíti přesných trefách, prim hrála elitní pětka modrobílých, která byla u pěti brankách. V sestavě Beranů odehrál první extraligový zápas sedmnáctiletý junior Lukáš Chludil. HC Kometa Brno - PSG Berani Zlín 9:3 ((2:0, 2:1, 5:2), branky a nahrávky: 40. Vopelka (Honejsek), 49. Kubiš (Řezníček, Fořt), 53. Fořt (Köhler).
Výsledky 45. kola
17.2.2021
Tipsport extraliga 2020/21 - středa 17. února: Olomouc - Litvínov 4:3, PSG Berani Zlín - Mladá Boleslav 3:2, Vítkovice - České Budějovice 5:3, Třinec - Plzeň 3:2, Karlovy Vary - Brno 5:4 po nájezdech, Liberec - Sparta 2:5, Pardubice - Hradec Králové 4:3.
Berani ukončili sérii šesti proher
17.2.2021
Zlínští hokejisté zabrali a po sérii šesti proher v řadě opět vyhráli! V zápase 45. kola Tipsport extraligy 2020/21 porazili tým Bruslařský klub Mladá Boleslav 3:2 a v letošní sezoně slaví již třetí výhru nad celkem z města automobilů. Berani naposledy vyhráli koncem ledna v Olomouci a poté čekali téměř tři týdny na další výhru. Zlínští šli do vedení již v 9. minutě, ale Středočeši zásluhou využité přesilovky na začátku druhé třetiny vyrovnali. Berani si vzali vedení zpět na svou stranu za necelou minutu a pojistku na tříbodovou výhru přidali v 56. minutě. PSG Berani Zlín - Bruslařský klub Mladá Boleslav 3:2 (1:0, 1:1, 1:1), branky a nahrávky: 9. min Řezníček (Gazda), 25. Köhler (Sebera), 56. Dufek (Gazda, Žižka) - 24. Ševc (Šťastný, A. Zbořil), 60. Šťastný (P. Kousal, Ševc).