středa 05. října 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani se konečně zvedli! Porazili Litoměřice a mají premiérovou výhru na domácím ledě

Článek aktualizujeme. Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v zápase 8. kola Chance ligy 2022/23 na domácím ledě nad týmem HC Stadion Litoměřice 4:1 a vybojovali povinnou tříbodovou výhru na vlastním ledě. Svěřenci Rostislava Vlacha předvedli zlepšený výkon a po předchozím střeleckém půstu se prosadili v koncovce. Kubiš a spol. ukončili černou sérii čtyř porážek v řadě a poprvé v sezoně vyhráli doma. Zlínští rozhodli o výhře třemi brankami v první třetině, čtvrtý gól přidali v 37. minutě. Branky dali Jakub Illéš, Daniel Gazda, Petr Mrázek a Antonín Honejsek. Tým PSG Berani Zlín hraje v sobotu 8. října na ledě Přerova.

4:1
(3:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. min Illéš (Talafa), 16. Gazda (D. Kindl, T. Pospíšil), 18. P. Mrázek (M. Novotný, Talafa), 37. Honejsek (J. Ondráček, Husa) – 8. O. Procházka (Kracík, Holý). Rozhodčí: Zavřel, Koziol - Kráľ (SVK), Blažek. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 856. Střely na branku: 32:38. Zblokované střely: 21:10. Bloky: 7:17. Vhazování: 31/59 (53%) - 28/59 (47%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Berani Zlín: Huf - M. Zbořil, Suhrada, Gazda, Husa, M. Novotný, Talafa - P. Mrázek, P. Sedláček, D. Kindl - J. Ondráček (A), Honejsek, T. Pospíšil - Illéš, Hejcman, Köhler (A) - Frömel, Gago, Kubiš (C). Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Horák.

HC Stadion Litoměřice: T. Král - Š. Němec, Marcel, Holý (A), Výtisk (C), Hampl, Jebavý (A), Černohorský - Guman, Jícha, Válek - Slavíček, Kracík, O. Procházka - T. Chlubna, Kuťák, P. Svoboda - Gajda, M. Vitouch, Zabloudil. Trenéři: Přerost, Tvrzník, Sequens.

Berani nastoupili k duelu s Litoměřicemi aktivně a již ve 2. minutě šli do rychlého vedení. Od modré čáry vypálil Talafa a kotouče se před brankovištěm zmocnil Illéš, který otevřel střelecký účet utkání - 1:0. Autor první branky se mohl zapsat do střelecké listiny v 6. minutě, když jeho ránu z voleje skvělým zákrokem zneškodnil hostující gólman Tomáš Král. Vzápětí na trestnou lavici odešel Köhler a hosté hráli poprvé v duelu přesilovou hru. Přesně s návratem zlínského habána na ledovou plochu tým Stadionu srovnal skóre. V 8. minutě Kracík našel ideálně v prostoru brankoviště Ondřeje Procházku, který po rychlé otočce zamířil přesně nad beton domácího brankáře Hufa - 1:1. Berani po hluché pasáži převzali v posledních sedmi minutách úvodní třetiny převahu a vedení si vzali zpět zásluhou využité přesilovky. Hákování Gumana potrestal v 16. minutě přesnou pumelicí od modré čáry obránce Gazda - 2:1. Domácí přidali za necelé dvě minuty třetí úspěch, Mrázek nejdříve v 18. minutě vystřelil od modré čáry, rána byla zblokována, ale druhý pokus již vyšel. Prodral se do prostoru kruhu a přesnou ránou ke vzdálenější tyči překonal Krále - 3:1. Domácí měli krátce před první sirénou v oslabení na holi další gól, ale v bezprostřední blízkosti neuspěl Hejcman.

Berany zachránil na začátku druhé třetiny výborný Huf, když v oslabení sebral Gumanovi v jasné šanci kotouč z hole. Na hostujícího forvarda zívala prázdná brána. Ve 25. minutě se dostal do samostatného úniku mladík Frömel, v přímém souboji s Králem však neuspěl. Litoměřický strážce svatyně kotouč vyrazil. Stadion v polovině utkání nevyužil přesilovou hru, Chlubna a Guman pálili slepými náboji. Ve 33.minutě diváky prořídlý zimní stadion viděl rušné akce, nejdříve Illéš vylákal Krále z brankoviště, ale v rozhodující chvíli upadl, na druhé straně Guman ze samostatného úniku nedotáhl kličku do úspěšného konce. Domácí so vytvořili při další přesilovce velký tlak, měli šance, ale skóre neměnilo. Až při rovnovážném stavu hráčů na ledě zvýšili svůj náskok. Berani předvedli ve 37. minutě přesnou kombinaci, Ondráček našel dlouhým pasem Honejska, který si najel po křídle před bránu a mezi Královy betony zasunul kotouč do sítě - 4:1. Kubiš a spol. tříbrankový náskok udrželi až do druhé sirény.

Zlín ve třetí třetině hájil dostatečný náskok, nicméně celkem šest minut strávil v oslabení, naštěstí bez újmy na skóre. Berani si vytvořili na začátku třetiny při hře čtyři na čtyři tlak, ale další branky nepřidali. Hejcman, Gago, Suhrada a Zbořil pálili slepými náboji. Litoměřice přesilové hry nevyužily a zápas nedokázaly zdramatizovat. Proti byl Huf, který v 54. minutě zneškodnil pokus Gumana a při další přesilovce neuspěli Válek a Kuťák. Na domácí straně mohl ještě vedení navýšit Kindl, ale minul prázdnou klec. Berani dokráčeli až na čtvrtý pokus k premiérové tříbodové domácí výhře v první lize.

Nejlepší hráči: Petr Mrázek - Ondřej Procházka.

Nejlepší tři hráči PSG Berani Zlín podle www.beranizlin.cz: Petr Mrázek, Tadeáš Talafa, Jakub Illéš.

Juraj Jurík (1. asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Úvod první třetiny byl z naší strany velmi dobrý. Dostali jsme se do vedení, ale faulem pomůžeme soupeři, který se dostal na dostřel. Ve vstupu do druhé třetiny, kdy jsme mohli zápas v klidu pohlídat, přišly dva zbytečné fauly po sobě. Pouze zásluhou výborného gólmana Hufa a obětavosti hráčů byl zápas jen 3:1. Od druhé půle jsme byli lepším týmem a uklidňující gól dal Tonda Honejsek. Třetí třetinu poznamenala naše nedisciplinovanost, která nás sráží od začátku ligy. Bohužel vždy dostaneme soupeře do sedla. Dnes jsme si to uhráli, ale v dalších zápasech nás zbytečná vyloučení mohou stát body. "

Daniel Tvrzník (asistent trenéra HC Stadion Litoměřice): "Věděli jsme, že domácí nejsou v optimální formě, čehož jsme chtěli samozřejmě využít. Bohužel desetiminutový výpadek ve druhé půlce první třetiny nám prohrál celý zápas. Vypadli jsme z role, byli jsme v obranném velmi pasivní a nevyhráli jsme ani jeden osobní souboj. Zlín toho využil a dal branky. Ve druhé třetině jsme srovnali krok, přišlo hodně šancí a hráli jsme hodně přesilovek, ale góly bohužel nepřišly. Gratuluji domácím k výhře a je velká škoda, že jsme neuhráli nějaké body."