neděle 04. prosince 2022 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani poprvé v sezoně porazili Kozly, výhru nad Kolínem zajistil v závěru prodloužení Honejsek

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v předehrávce 27. kola Chance ligy 2022/23 nad týmem SC Marimex Kolín 4:3 po prodloužení a poprvé v sezoně porazili Kozly. Kubiš a spol. se na dvoubodovou výhru pořádně nadřeli a nestačilo jim ani vedení 3:1. Do zápasu lépe vstoupili Středočeši, kteří se ujali vedení již ve 3. minutě, ale zlínští hokejisté otočili na začátku druhé třetiny dvěma slepenými góly průběh utkání a v polovině duelu vedli již dvougólovým náskokem. Marimex vstřelil ve 35. minutě kontaktní gól a na začátku třetí třetiny srovnal stav. Vyrovnanou bitvu nakonec rozsekl až závěr prodloužení. V něm žlutomodří rozhodli pouhých 22 vteřin před závěrečnou sirénou. Branky dali Michal Gago, Daniel Bukač, Pavel Kubiš a vítěznou trefu zařídil Antonín Honejsek. Zlín hraje ve středu 7. prosince na ledě Šumperku.

27. kolo / neděle 4. 12. 2022 / 15:30
Berani Zlín Zlín - SC Marimex Kolín Kolín
4:3p
(0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 21. min Gago, 23. Bukač (Hejcman, Köhler), 30. Kubiš (Hejcman, M. Zbořil), 65. Honejsek (Kubiš, M. Zbořil) - 3. J. Půček (Morong, Čáp), 35. Pajer (Matějček), 42. Korkiakoski (J. Půček, Pajer). Rozhodčí: Petružálek, Rapák - Zídek, Komínek. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 376. Střely na branku: 44:24. Zblokované střely: 17:12. Bloky: 10:13. Vhazování: 33/69 (48%) - 36/69 (52%). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Berani Zlín: Huf - Kachyňa, Suhrada, Bukač, Talafa, Bartko, M. Zbořil, Husa - J. Ondráček (A), Honejsek, P. Sedláček - Frömel, D. Kindl, Kubiš (C) - Illéš, Hejcman, Gago - P. Mrázek, Luža, Köhler (A). Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Horák.

SC Marimex Kolín: Soukup - Křepelka, Piegl (C), Niko, Čáp, T. Jelínek, Cibák, Naar - Ouřada, Korkiakoski, Sklenář (A) - Z. Král (A), P. Moravec, Morong - Pajer, Matějček, Síla - K. Lang, V. Polák, J. Půček. Trenéři: Šťastný, Martínek, Hušek.

Zlínští hokejisté neměli vydařený vstup do utkání, neboť již ve 3. minutě inkasovali úvodní gól. Při hře čtyři na čtyři se ocitl obránce Čáp osamocený před brankářem Hufem, který střelu vyrazil před sebe a dojíždějící Půček dopravil kotouč do sítě - 0:1. Vzápětí viděly řídce zaplněné ochozy velké šance na obou stranách, Frömel po rychlém přečíslení měl nepřesně namířená mířidla a kolínští Kozli v brejku neuspěli. Zlín hrál v 9. minutě po faulu Křepelky přesilovou hru a po střele Mrázka se rozezněla horní tyčka Soukupovy svatyně. Početní výhoda po krosčeku kapitána Kubiše netrvala ani dvě minuty, ale paradoxně měli Berani příležitost v oslabení k vyrovnání. Hejcman netrefil dobře kotouč, neboť mu sklouzl po čepeli hokejky. Už při rovnovážném počtu hráčů sevřeli domácí soupeře v obranném pásmu, jenže s koncovkou byli stále na štíru. Vynutili si alespoň faul v podání Piegla, jenže Soukup všechny střely pochytal. Žlutomodří neusměrnili kotouč ani do odkryté klece a i přes převahu ve zbytku první třetiny nedokázali vstřelit branku.

Co se nepovedlo v úvodních dvaceti minutách, zvládli Berani na začátku druhé třetiny. Během 131 vteřin dvakrát rozvlnili kolínskou síť. Nejdříve ve 21. minutě přišel rychlý brejk tři na dva a Gago po přesné ráně prostřelil Soukupa - 1:1. Zlínští pokračovali v náporu a skvělý vstup do druhé periody korunovali druhým gólem. Ve 23. minutě napřáhl za modrou čárou obránce Bukač a propálil vše, co před ním stálo v cestě - 2:1. Vlachovi svěřenci měli převahu a po faulech hostujících hráčů dostali 50 vteřin výhodu přesilovky pět na tři. Kozli se ubránili, v největší šanci byl Illéš, ale Soukup předvedl skvělý zákrok. V polovině utkání přidali domácí třetí gól, najíždějící Hejcman sice ve 30. minutě nepřekonal Soukupa, ale Kubiš měl snadnou práci a vyražený kotouč poslal do zcela prázdné klece - 3:1. Zlínští se ubránili 22 vteřin dvojnásobnému oslabení, ale Kolín přesilovku přece jen využil. Pajer zkoušel usměrnit přihrávku od Matějčka mezi Hufovy betony, ale kotouč od hole zlínského brankáře obloučkem nešťastně proplachtil do sítě - 3:2. Za další minutu mohlo být srovnáno, po rychlém přečíslení zakončoval Pajer, ale Huf se stihl přemístit.

Nástup do třetí třetiny vyšel tentokrát Kozlům. Ve 42. minutě Půček objel bránu a dorážející Pajer nadvakrát dorazil kotouč za Hufa a srovnal stav - 3:3. Kolínští ožili a hnali se do ofenzivy. Získali si převahu, zatímco domácí si nepomohli ani další přesilovou hrou. Marimex v závěru základní hrací doby špatně vystřídal a nabídl žlutomodrým v 57. minutě početní výhodu. Berani uzamkli soupeře v obranném pásmu, ale na Soukupovi si vylámali zuby Sedláček a Mrázek. Vítězná trefa v šedesáti minutách nepřišla, a tak vítěze nakonec rozseklo až prodloužení.

Zlín v jeho závěru vstřelil pouhých 22 vteřin před koncem rozhodující branku. Kubiš zpoza branky poslal přihrávku na volného Honejska, který rozhodl o bonusovém bodu pro Berany - 4:3.

Nejlepší hráči: Darek Hejcman - Lukáš Pajer.

Juraj Jurík (1. asistent trenéra PSG Berani Zlín): "I když jsme první třetinu prohráli, hráli jsme paradoxně dobře. Bohužel vymýšlíme spoustu věcí v koncovce, šancí jsme měli dostatek , abychom třetinu vyhráli. Od druhé třetiny se mužstvo zmobilizovalo, přitlačili jsme soupeře a elánem jsem to otočili na 3:1, Bohužel na konci přesilovky inkasujeme gól z brankoviště. Máme silné beky a dostaneme dva góly z brankoviště, což se nesmí stávat. Ve třetí třetině jsme měli dostatek času, abychom zápas ještě zvrátili. Hráče jsme nabádali, aby byli důrazní, obezřetní v obraně. Bohužel jsme neproměnili na konci třetiny dvě velké šance. Naštěstí v prodloužení přišel rozhodující gól. Kluci si druhý bod zasloužili. Tým šel za bodovým ziskem a náš výkon měl morálku. Škoda jen, že nemáme tři body, ale i dva bereme."

Petr Martínek (trenér SC Marimex Kolín): "Včera jsme odehráli těžký zápas ve Vsetíně. Pět minut před koncem jsme měli tři body a nakonec jsme byli velmi mrzutí, že se nám vůbec nepovedl závěr. Navíc se nám tam zranili ještě dva hráči. Vůbec jsme nevěděli, v jaké sestavě nastoupíme. Nakonec nám pomohli junioři z Hradce Králové, kteří dorazili na poslední chvíli. Věděli jsme, že Zlín bude extrémně těžký soupeř. Překonali krizi ze začátku soutěže a podle toho to vypadalo v první třetině. Vlítli na nás a paradoxně jsme ji vyhráli 1:0. Nabádali jsme kluky, že soupeř ještě více přitlačí a musíme být více organizovaní v obraně. Paradoxně se nám to vůbec nepovedlo, prvních deset minut druhé třetiny jsme byli doslova zralí na ručník. Poté jsme se osmělili, stáhli jsme na 2:3. Do poslední třetiny jsme šli s jediným cílem, a to urvat bod. Věděli, jsme, že máme velmi mladé kluky, zatímco Zlín má přece jen zkušenější, starší hráče. Říkali jsme, že když budeme lítat po ledě, bod urveme, což se nám povedlo. Mysleli jsme, že když přežijeme prodloužení, tak zápas půjde až do nájezdů. Samozřejmě bod bereme a jsme za něj velmi rádi. Zlínu gratulujeme ke dvěma bodům. "